Vznik a zaměření klubů

Tyto ojedinělé kluby sdružují ty nejlepší z nejlepších, top české tuningové vozy a jejich majitele. Tito lidé nesází na kvantitu, ale na kvalitu, jejich prioritou a cílem není ověsit vůz co nejvíce doplňky, soustředí se na ucelenou přestavbu auta k obrazu svému. Při tom všem dodržují zásadu práce kvapná málo platná a své plechové miláčky dotáhnou do konce.

Členy tohoto uskupení nejsou jen lidé, kteří se zabývají tuningem fyzicky, patří sem i mnozí nadšenci. Jsou to lidé, kteří se významně podílejí na utváření české tuningové scény jinými způsoby, fotografováním, žurnalistickou činností apod., a jsou klubem podporováni.

Edge Tuning Klub v AČR funguje od roku 2003, začínal v rodném městě zakladatele, Nymburce. Druhá část organizace Edge Tuning a Racing Klub v AČR je na světě také od roku 2003 a soustředí se na autohifi, sprinty a další tuningové soutěže.

Fungovat by samozřejmě nemohly bez podpory reklamních partnerů a sponzorů, jedná se totiž samozřejmě o organizace neziskové. Mnozí členové vlastní tuningové firmy, obchody s tuningovým příslušenství, servisy automobilů nebo detailingové firmy – CrystalCruisers. Proto je možné prostřednictvím této skupinky lidí sjednat poradenství a utvořit projekty, které jsou zcela osobité a na přání majitele vozu.

Edge Tuning byl od roku 2007 do roku 2013 tradičním partnerem soutěže Tuning Cupu – Mistrovství České Republiky v tuningu.

Od roku 2003 uběhla dlouhá doba a my dosáhli mnoha úspěchů jak v České republice tak na zahraniční scéně. Naše nejslavnější vozy byly:

– Škoda Octavia RS

– Škoda Roomster – Monte Carlo

– Škoda Rapid – Monte Carlo (před FL i FL).

– Mercedes Benz – CLS BRABUS

– Mercedes Benz – C63 AMG

– Mercedes Benz – C63s AMG Edition 1

Naše vozy mnohokrát vyhrály ty nejcenější tituly (Best Of Best, Best Of Show, Best Wheels, Best Engine, Best Audio, Best Detailing).

Za zmínku stojí den 19.srpna 2017 a uvedení naší C63BEAST do tuningové síně slávy ČR.

Děkuji všem kteří jsou a byli součástí této úžasné éry.

Jan Černý, MBA (zakladatel)